1 listopada, 2016

Usuwanie gniazd os i szerszeni

Zwalczanie os i szerszeni

polega na zlokalizowaniu gniazda ( kokon, dziura w ścianie) i zlikwidowaniu os lub szerszeni za pomocą profesjonalnych środków chemicznych. Środki te mają właściwości biobójcze i zabijają owady zarówno te znajdujące się wewnątrz kokonu oraz te powracające do gniazda.
Skuteczność tych zabiegów jest niemal 100% i oczywiście udzielamy gwarancji na zabieg.

Gniazdo os czy gniazdo szerszeni lokalizujemy gdy co najmniej 2-3 sztuki osowatych wlatują czy wylatują przez otwór prowadzący do gniazda w ciągu 1 do 3 minut. Otwór ten wielkości od 1 do 3 centymetrów może się znajdować w podsufitce dachu, w szczycie budynku, pod dachówką, w kratce wentylacyjnej, wyciągu wentylacyjnym, w innych szczelinach dachu, w ziemi i.t.p.

Osy i szerszenie zakładają gniazda w ziemi w norach po gryzoniach, budują gniazda w dziuplach drzew, w budkach dla ptaków, na strychach, pod okapami dachów, w warstwach ocieplających dach, wygryzając styropian w ociepleniu pod elewacją budynków czy na balkonach, ambonach myśliwskich a nawet w metalowych słupkach ogrodzeniowych i.t.p.
Gniazda os i szerszeni zbudowane są z masy papierowej woskowanej powstałej z ich śliny i przerobionego drewna.

NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE JEŻELI OSY LUB SZERSZENIE GROMADZĄ SIĘ W POBLIŻU OŚWIETLONEGO OKNA – OZNACZA, ŻE GNIAZDO JEST BLISKO!!!

usuwanie gniazd os i szerszeni, kutno, łęczyca, żychlin, gostynin, krośniewice

Ostrzeżenie – użądlenie osowatych jest niebezpieczne dla osób uczulonych na jad owadów – może wywołać wstrząs anafilaktyczny.
Niebezpieczne dla wszystkich są użądlenia w okolice szyi, gardła, ust – mogą spowodować śmierć.